האם כדאי לרכוש בחנות חיות וירטואלית או פיזית?

האם כדאי לרכוש בחנות חיות וירטואלית או פיזית?

האם יש לכם בעלי חיים? סביר להניח שכבר הרהרתם פעם איפה כדאי לכם לרכוש עבורם מוצרים. אם עוד לא הכרעתם בנושא, המשיכו לקרוא כדי שתוכלו לקבל החלטה נבונה יותר.

איפה הישראלים קונים מוצרים עבור חיות המחמד שלהם

מכירות של מוצרים לבעלי חיים בישראל נמצאות בשנים האחרונות בעלייה מתמדת. יותר ויותר ישראלים מצרפים לחיקם חיות מחמד, לרוב כלבים ו/או חתולים, והם זקוקים למגוון רחב של מוצרי מזון לבעלי חיים, חומרי הדברה, צעצועים, כלים ועוד.

 

אבל השוק עובר שינוי רציני בתקופה האחרונה. אם בעבר שלטו החנויות הפיזיות בשוק באופן מוחלט, היום אפשר לראות מספר הולך וגדל של חנויות מקוונות, במיוחד מאז התפרצות מגפת הקורונה. הסיבה לכך היא שיש ביקוש רב לנוחות ומחירים זולים, שני יתרונות שמציעות החנויות הוירטואליות לקהל הצרכנים שלהן.

נוחות

העלייה בקניות המקוונות של מוצרים לבעלי חיים החלה הרבה לפני פרוץ המגפה, בעיקר בגלל הקלוּת בהזמנות משלוחים, התמחור התחרותי והמגוון הגדול של מוצרים בהשוואה לקניות בחנות פיזית. מאחר שהסוף לריחוק החברתי ולהגבלות עוד לא נראה באופק, רוב הצרכנים מעדיפים להזמין מחנויות וירטואליות, ולכן ניתן לראות עלייה חדה במכירות מן הסוג הזה.

 

חלק מהחנויות המקוונות מציעות ללקוחותיהן משלוחים בחינם, ובמצב הנוכחי קשה שלא להבין מדוע אנשים יבחרו לקנות מהן מאשר לצאת מהבית כדי לסחוב שקים של אוכל.

מחיר

המחיר הוא סיבה נוספת לכך שרוב הצרכנים מעדיפים לרכוש מוצרים לחיות מחמד אונליין, אפשר למצוא לדוגמא את המוצרים מתקני גירוד, מלונות לכלבים, חטיפים יבשים לכלבים ועוד. הם עולים פחות ממה שמבקשים עבורם בחנויות פיזיות. בנוסף, ניתן להשוות מחירים, מה שלא מתאפשר בחנות פיזית. רבים מהצרכנים מרגישים שיש יותר שקיפות במחירים כשעורכים קניות באינטרנט. הם יכולים לבחון את אותו מוצר בחנויות שונות בקלות כדי לראות כמה הוא עולה לפני שהם מחליטים מאיפה לקנות אותו. כך למשל ניתן להזמין מוצר כלשהו מחנות אחת ומוצר אחר מחנות אחרת, רק לפי המחיר הזול ביותר.

 

ישנן חנויות מקוונות שמוכרות גם תרופות לחיות מחמד, לפעמים במחירים נמוכים ממה שגובים וטרינרים. עם זאת, מומחים בתחום תמיד ממליצים לבעלים לרכוש תרופות מרשם ופריטים אחרים הקשורים לבריאות רק אצל וטרינרים, למרות שהם עשויים להיות יקרים יותר. כך צרכנים יכולים ליהנות מרמה גבוהה יותר של ביטחון בכך שהמוצרים הם בטוחים ויעילים ולא נפגעו בשום צורה.לעומת זאת, יש הסבורים שזה בסדר שהבעלים ירכשו תרופות באינטרנט, כל עוד מדובר בקמעונאים מוכרים בעלי מוניטין.

סגירת תפריט