You are currently viewing איך אני יכולה לדעת מה מידת החזייה שלי?

איך אני יכולה לדעת מה מידת החזייה שלי?

כמה זמן עבר מאז שבדקת מה מידת החזייה שלך? יש סיכוי טוב שהמידה השתנתה מאז שמדדת לאחרונה. נשים משנות את מידת החזייה שלהן בערך 4-5 פעמים במהלך חייהן הבוגרים. השתמשי במדריך שלנו כדי להבין איזה גודל של חזייה את צריכה בשלושה שלבים פשוטים.

 

למה כדאי לך לבדוק את מידת החזייה שלך אם החזייה האהובה עלייך עדיין מתאימה, גם אם יש לך אותה כבר כמה שנים? חזיות מתאימות לגוף שלך, אבל עם הזמן הן גם מאבדות מהאלסטיות שלהן ומשנות את ההיקף והתמיכה שהן יכלו להעניק לך פעם, כשרק קנית אותן. חזיות שנמתחו נותנות לך את הרושם שאת לובשת חזייה גדולה יותר ממה שכתוב בתווית המידה. לכן זה רעיון טוב לבדוק את מידת החזייה שלך באופן קבוע.

 

אולי תגלי שאת צריכה לעלות או לרדת מידה אחת או שתיים בפעם הבאה שאת קונה חזייה חדשה. הסטטיסטיקה אומרת ששמונה מתוך עשר נשים לובשות חזייה במידה לא נכונה, כאשר רובן כלל לא מודעות לכך. הבעיה הנפוצה ביותר היא חזייה רפויה מדי או עם קאפ קטן מדי.

 

אז איך תמדדי את מידת החזייה שלך? בקלות, וזה ייקח לך רק כמה דקות. כל מה שאת צריכה זה סרט מדידה וחזייה.

איך למדוד את מידת החזייה

 

  • מדדי את ההיקף סביב פלג הגוף העליון מתחת לחזה. סרט המדידה צריך להיות הדוק. זה חשוב שכן לרוב החזיות יש גב אלסטי שיימתח לאורך זמן. באופן זה, תוכלי לדעת מה היקף החזייה. דוגמה: אם יצא שההיקף מתחת לחזה שלך הוא 91 ס"מ, אז מידת החזייה שלך היא 90.

 

  • מדדי את ההיקף שבו החזה בנפח הגדול ביותר שלו. זה בדרך כלל סביב גובה הפטמה. כדאי ללבוש חזייה שמתאימה גם כאן. דוגמה: אם היקף השד הגדול ביותר הוא 105.5 ס"מ, אז מידת הקאפ שלך היא B.

 

מידות אלה נותנות אינדיקציה למידה האפשרית ש​​לך. שיטה זו עובדת טוב עבור רוב הנשים אבל היא אינה תמיד נכונה. לדוגמה, החזייה שאת לובשת כשאת מודדת תשפיע על המידה שתמצאי. אם, למשל, היא לא אוספת את השדיים אלא נותנת להם 'להיתלות באופן טבעי', נסי מידה קטנה יותר כשאת מודדת. לכן, קחי בחשבון את ההתאמה של החזייה שאת לובשת כשאת מודדת את עצמך.

 

אם גם לאחר שבדקת את המידה שלך וניסית חזייה במידה הזו את עדיין לא חושבת שהיא מתאימה, לכי על המידה שלבשת קודם אם את חושבת שהיא מתאימה יותר.

 

כשאת לובשת את החזייה, הסתכלי במראה כדי לראות איך היא נראית. השדיים צריכים להשתלב במלואם ולמלא את הקאפ. הם לא אמורים להישפך החוצה מעל קצוות הקאפ והקאפ לא אמור להתקמט או להיות רפוי מדי. תחתית הקאפ צריכה להתאים צמוד לגוף ולעצם החזה. היא לא אמורה לנוח על גבי השדיים, כי אז הקאפ לא מרווח מספיק. היא גם לא אמורה להידבק לשד, למשל בצד, כי אז הקאפ קטן מדי.

 

יש להקטין את הכתפיות כך שתוכלי להכניס אצבע בין הכתפייה לכתף שלך. החלק האחורי של החזייה צריך להיות צמוד לגוף אבל לא חזק עד כדי אי נוחות או אי יכולת לנשום. אם את מושכת את החלק האחורי של החזייה באמצע, את אמורה להיות מסוגלת למשוך אותו כ-5 ס"מ מהגוף: כך תדעי שהחזייה צמודה מספיק.

 

שדיים הם אינם מקשה אחת. הם נמצאים במרחקים שונים זה מזה ויש להם צורות שונות. חלקם צרים בעוד שאחרים רחבים, הם ממלאים את הקאפ בצורה אחרת, חלקם עגולים, חלקם בצורת דמעה, ואילו שדיים אחרים אינם מלאים כל כך. כל אלה משפיעים לא רק על המידה אלא גם על דגם החזייה שמתאים לך. חלק מדגמי החזייה מתאימים לחזה שזקוק להרמה נוספת, חלק לשדיים שאינם מוצקים בחלק העליון ואחרים לחזה שצריך להיות ממורכז. דגמים מסוימים נראים טוב יותר במידות קאפ גדולות, בעוד שאצל אחרים המצב הפוך.

 

כמעט לכל הנשים יש שדיים בגודל שונה. בעת המדידה, הסרט אינו לוקח בחשבון ששד אחד גדול מהשני; שיטת מדידה זו עובדת רק אם רוצים לדעת מה הממוצע של שני השדיים. זה יכול לגרום לכך שקאפ אחד יהיה קטן מדי והשני גדול מדי אם יש הבדל משמעותי בין השדיים.