דרכים קלות להפחתת צריכת החשמל

דרכים קלות להפחתת צריכת החשמל

הפחתת השימוש בחשמל בבית או במשרד היא אידיאלית ורצויה – בין אם זה כתוצאה ממודעות לסביבה, או פשוט מתוך רצון לחסוך כסף.

 

עם זאת, אנשים רבים אינם יודעים איפה להתחיל או אינם מודעים לאילו מכשירים צורכים הכי הרבה חשמל – וכתוצאה מכך נוצר מצב של שימוש מיותר באנרגיה.

 

בשנת 2017, צריכת החשמל בפיליפינים עלתה בכמעט 4 אחוזים בכל המגזרים – מגורים, מסחר ותעשייה, כך על פי מחלקת האנרגיה.

 

מסיבה זו, בעלי בתים ועסקים מנסים שיטות שונות להפחתת צריכת החשמל שלהם, דבר שיכול לסייע במזעור הוצאות החשמל או בחסכון במשאבים בלתי ניתנים להתחדשות.

 

השיטה הנפוצה ביותר הידועה לכולם היא כיבוי האורות בחדרים ריקים מאדם.

 

כיבוי אורות יכול להפחית בזבוז אנרגיה ולעזור לבעלי בתים להוזיל את עלות חשבון החשמל שלהם בהשוואה למצב שבו היו משאירים אותם דולקים במשך שעות.

 

מלבד כיבוי אורות, שיטה יעילה יותר לחיסכון בחשמל היא בחירת הנורות הנכונות.

 

נורות LED חסכוניות יותר באנרגיה ויש להן אורך חיים ארוך יותר מנורות ליבון. המשמעות היא שבמשך שלוש שנים, יתכן וחדר יזדקק ל-21 נורות ליבון אך רק נורת לד אחת.

 

דרך נוספת עבור הצרכנים לחסוך באנרגיה היא באמצעות רצועת חשמל לחיבור מכשירים מרובים.

 

בעזרת רצועת חשמל ניתן לכבות מספר מכשירים בבת אחת והיא מונעת שימוש באנרגיה במתגי כיבוי אלקטרוניים. עם זאת, יש להשתמש בה בזהירות, מכיוון שהעמסת יתר על רצועת חשמל יכולה להוביל למעגל קצר שעלול להצית אש.

 

אמנם פתרונות אלה יכולים לעבוד טוב בבית, ייתכן שיהיה צורך רק בכיבוי האורות כדי לראות ירידה משמעותית בצריכת החשמל של העסק.

 

בעזרת ציוד כבד, אוורור, מיזוג אוויר ושימוש אלקטרוני בו זמנית, עסקים זקוקים לפתרונות אנרגיה רציניים המתאימים לצרכי הארגון.

 

בין הבקיאים ביותר בתחום פתרונות האנרגיה הוא מפיץ הכוח Meralco, אשר יצר את התוכנית Power Ideas שנועדה לחדש ולעזור לשותפים הארגוניים שלה לפתור בעיות אנרגיה בארגונים שלהם.

 

התוכנית מאפשרת לבעלי עסקים להקטין את המחסור באספקת החשמל ברשת החשמל ולשלוט באספקת האנרגיה שלהם על ידי בחירת ספק מתאים.

 

מומחי אנרגיה של Meralco יכולים לעזור לעסקים למזער הפרעות חשמל והוצאות אנרגיה לא רצויות באמצעות פתרונות "איכות הכוח" שלהם.

 

בעלי עסקים יכולים גם להשתמש בעצמם בפתרונות "יעילות אנרגיה" לשיפור ניהול האנרגיה, שמירה על יציבות רשת החשמל ומקור אנרגיה במחיר התחרותי ביותר.

 

כדי למקסם את השימוש בכוח וטכנולוגיה בעסקים, Meralco מציעה את הדרך היעילה והחכמה ביותר לעשות זאת באמצעות חידושים שונים, כמו eVehicles, התקנות סולריות וקישוריות נתונים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט